Prośby o Błogosławieństwo

Tradycja proszenia Rodziców Młodej Pary o błogosławieństwo na nową drogę życia nadal jest często praktykowana. Piękne drewniane skrzyneczki pozwolą Wam w wyjątkowy sposób poprosić o błogosławieństwo, a dla Waszych Rodziców staną się wzruszającą pamiątką z dnia, w którym wyruszyliście we wspólną podróż. Przepiękne grafiki oraz wzruszający tekst podziękowania za lata wsparcia na pewno poruszą Waszych bliskich.

Jest 37 produktów.

Pokazano 1-37 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Wyjątkowym momentem, poprzedzającym ceremonię ślubu, jest błogosławieństwo rodziców. Chcąc przeżywać z nimi tak ważny dla nas dzień, prosimy ich o nadanie łaski Bożej na dalszą drogę życia. To nie tylko prośba, ale również wyrażenie naszej miłości.

Błogosławieństwo, zwane dawniej przenosinami, to tradycja od lat łącząca się z innymi weselnymi zwyczajami. Kiedyś było symbolem opuszczenia domu rodzinnego przez przyszłych małżonków, a w szczególności córki. Odbywało się w długiej formie przeprosin opuszczenia rodziny i domu oraz prośbą o błogosławieństwo. Akt ten odbywał się wśród łez, modlitw i śpiewów. Współcześnie, przed rozpoczęciem ceremonii ślubnej, w domu Panny Młodej zbierają się goście oraz rodzice. Narzeczeni kłaniają się, po czym klękają i proszą o Błogosławieństwo na nową drogę życia. Całość zaczyna mama Panny Młodej za pomocą krzyża oraz gałązki zanurzonej w wodzie święconej. Głowy nowożeńców są skraplane i w tym momencie rodzice udzielają łaski Bożej. Często są to gotowe teksty lub krótkie zdania z modlitwą. Jedno z najpopularniejszych przemówień to „Udzielam Wam błogosławieństwa na nową drogę życia, bądźcie szczęśliwi i żyjcie w pokoju”.

Eleganckie prośby o błogosławieństwo

Podarunkiem dla naszych rodziców będzie eleganckie pudełko z prośbą o błogosławieństwo Mamy i Taty. Wykonane jest z jasnego drewna z dbałością o każdy szczegół. W środku znajduje się karta ze wzruszającym tekstem, imion Pary Młodej oraz data ślubu. Znajdujące się kwiatki w pudełku nadają charakter i styl całości. Po weselu skrzyneczka będzie pełnić funkcję ozdoby salonu, dzięki czemu będzie wywoływać niezwykłe wspomnienia. Upominki znajdujące się w naszej ofercie są z kolekcji: Only Love, Marsala, Vintage Lace, Boho Wedding, Fuksjowy Jaskier, Świeży Eukalipus oraz wiele innych. Wzór można dobrać do stylu przyjęcia, jak i upodobań rodziców. Doskonałym dodatkiem do błogosławieństwa będą słodkie upominki w formie czekoladek, które znajdziesz w naszym sklepie internetowy. Zapraszamy!