Prośby o Błogosławieństwo


Tradycja proszenia Rodziców Młodej Pary o błogosławieństwo na nową drogę życia nadal jest często praktykowana. Piękne drewniane skrzyneczki pozwolą Wam w wyjątkowy sposób poprosić o błogosławieństwo, a dla Waszych Rodziców staną się wzruszającą pamiątką z dnia, w którym wyruszyliście we wspólną podróż. Przepiękne grafiki oraz wzruszający tekst podziękowania za lata wsparcia na pewno poruszą Waszych bliskich.

Aktywne filtry

Wyjątkowym momentem, poprzedzającym ceremonię ślubu, jest błogosławieństwo rodziców. Chcąc przeżywać z nimi tak ważny dla nas dzień, prosimy ich o nadanie łaski Bożej na dalszą drogę życia. To nie tylko prośba, ale również wyrażenie naszej miłości.

Błogosławieństwo, zwane dawniej przenosinami, to tradycja od lat łącząca się z innymi weselnymi zwyczajami. Kiedyś było symbolem opuszczenia domu rodzinnego przez przyszłych małżonków, a w szczególności córki. Odbywało się w długiej formie przeprosin opuszczenia rodziny i domu oraz prośbą o błogosławieństwo. Akt ten odbywał się wśród łez, modlitw i śpiewów. Współcześnie, przed rozpoczęciem ceremonii ślubnej, w domu Panny Młodej zbierają się goście oraz rodzice. Narzeczeni kłaniają się, po czym klękają i proszą o Błogosławieństwo na nową drogę życia. Całość zaczyna mama Panny Młodej za pomocą krzyża oraz gałązki zanurzonej w wodzie święconej. Głowy nowożeńców są skraplane i w tym momencie rodzice udzielają łaski Bożej. Często są to gotowe teksty lub krótkie zdania z modlitwą. Jedno z najpopularniejszych przemówień to „Udzielam Wam błogosławieństwa na nową drogę życia, bądźcie szczęśliwi i żyjcie w pokoju”.

Eleganckie prośby o błogosławieństwo

Podarunkiem dla naszych rodziców będzie eleganckie pudełko z prośbą o błogosławieństwo Mamy i Taty. Wykonane jest z jasnego drewna z dbałością o każdy szczegół. W środku znajduje się karta ze wzruszającym tekstem, imion Pary Młodej oraz data ślubu. Znajdujące się kwiatki w pudełku nadają charakter i styl całości. Po weselu skrzyneczka będzie pełnić funkcję ozdoby salonu, dzięki czemu będzie wywoływać niezwykłe wspomnienia. Upominki znajdujące się w naszej ofercie są z kolekcji: Only Love, Marsala, Vintage Lace, Boho Wedding, Fuksjowy Jaskier, Świeży Eukalipus oraz wiele innych. Wzór można dobrać do stylu przyjęcia, jak i upodobań rodziców. Doskonałym dodatkiem do błogosławieństwa będą słodkie upominki w formie czekoladek, które znajdziesz w naszym sklepie internetowy. Zapraszamy!