zimne ognie ślubne

Zimne ognie to oryginalne podziękowanie ślubne dla bliskich osób. Idealnie sprawdzi się jako upominek dla gości z okazji przybycia na uroczystość zaślubin. Zimne ognie posiadają dołączone ozdobne bileciki z personalizacją. Bileciki wzbogacone są o modną grafikę z najnowszych kolekcji ślubnych, wpisujących się w aktualne trendy.

Jest 39 produktów.

Pokazano 1-39 z 39 pozycji

Aktywne filtry

Zimne ognie ślubne – dlaczego warto?

Zimne ognie ślubne należą dziś do najpopularniejszych gadżetów używanych podczas ceremonii weselnych. Rozdawane przybywającym na uroczystość gościom i odpalone w odpowiedniej chwili uświetniają tak ważne momenty, jak podanie tortu czy pierwszy taniec pary młodej. Dołączone mogą być także do eleganckich bilecików powitalnych, a ponadto stanowić atrakcyjne tło dla zdjęć ślubnych i nagrań wideo.

Jak to drzewiej bywało…

Co ciekawe, ognie sztuczne były obecne podczas ceremonii ślubnych już w zamierzchłych czasach. Jak głosi legenda, weselnicy z epoki starożytnej dynastii Han, rzucali bambusowe łodygi w ogień, powodując eksplozję, celem odparcia złych duchów. Debiut pierwszych zimnych ogni z prawdziwego zdarzenia datuje się jednak na rok 1486, kiedy to angielski władca Henryk VII i jego świeżo poślubiona małżonka Elżbieta z Yorku, olśnili gości weselnych tym ekstrawaganckim, jak na owe czasy, pokazem. Już na początku XX wieku, w niektórych krajach germańskich, utarła się tradycja żegnania pary młodej opuszczającej salę weselną poprzez zapalanie zimnych ogni na ich drodze.

Zimne ognie weselne - pomysły na wykorzystanie

Jednym z najbardziej wzruszających momentów na weselu jest oczywiście pierwszy taniec świeżo upieczonych małżonków. Towarzyszą im wtedy często „iskierki miłości", czyli właśnie zimne ognie trzymane przez gości weselnych. Nie jest to jednak jedyny pomysł na ich wykorzystanie w trakcie tego najważniejszego dnia w życiu. Na zimnych ogniach umieszcza się także specjalne etykiety z ozdobną grafiką, krótkim tekstem, imionami młodych oraz godziną, o której będą rozpalane.

Ognie są wykonane w symbolicznym kształcie serca, idealnym na tą okazję. Dołączone bileciki posiadają gotowe nacięcia do przełożenia zimnych ogni, a przygotowywane są zazwyczaj w kolorze białym lub eleganckim écru. Grafiki nawiązują natomiast do rozmaitych aspektów miłości i małżeństwa: całujące się gołąbki, dwa serca, obrączki ślubne, podróż poślubna… Istnieje możliwość spersonalizowania kartek z podziękowaniami od pary młodej. Z kolei długie sztuczne ognie na ślub i wesele świetnie będą się prezentować na pamiątkowych fotografiach i nagraniach wideo. Najszczęśliwsze momenty w życiu mają to do siebie, że niestety szybko przemijają, ale na szczęście można je utrwalić na kliszy i powracać w chwilach nostalgii.

Zimne ognie wypadają na fotografiach weselnych naprawdę magicznie i dodają specyficznego blichtru. Takie sztuczne ognie palą się wyjątkowo długo i zachwycają niesamowitym efektem wizualnym. Chociaż sztuczne ognie mogą być wspaniałym dodatkiem do Twojego ślubu, zawsze należy pamiętać, aby odpowiednio się nimi obchodzić i zawsze wybierać produkty wysokiej jakości od renomowanych producentów, zapewniające bezpieczeństwo wszystkim Twoim gościom.