Szatki i gromnice do Chrztu

Szatki i świece do chrztu zwyczajowo przynoszą rodzice chrzestni, gdy zaprosisz ich na przyjęcie z okazji chrztu, jak i podwójną ceremonię – ślubu i chrztu 2w1. Zgodnie z tradycją świecę-gromnicę do chrztu kupuje ojciec chrzestny, natomiast szatkę – matka chrzestna. Rodzice mają wiele obowiązków związanych z organizacją uroczystości sakramentu, więc chrzestni przyjmują na siebie zadbanie o ubiór dzieciątka i wyposażenie go w odpowiednie akcesoria do Chrztu świętego. Tak samo dzieje się w przypadku łączonego przyjęcia na okoliczność ślubu Pary Młodej i chrztu ich potomka. W Ślubnych Zakupach znajdziecie zarówno świece i gromnice oraz szatki z przepięknymi nadrukami i grafikami z możliwością spersonalizowania prezentu.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Szatki i świece do chrztu – prezent od chrzestnych na ślub i chrzest 2w1

Szatki i świece do chrztu i ślubu 2w1 podobnie jak do samego chrztu kupują rodzice chrzestni i wręczają w prezencie nowożeńcom i jednocześnie rodzicom maluszka szykowanego do ceremonii przystąpienia do Chrztu świętego. Do szatek i gromnicy można rzecz jasna dołączyć jeszcze kopertę z pieniędzmi bądź skarbonkę 3D, aby prezent stał się jeszcze bardziej wartościowy. Zarówno świeczki do chrztu, jak i szatki dla niemowlęcia, które znajdują się w ofercie Ślubnych Zakupów są na tyle atrakcyjne, że można je podarować jako upominek i przy okazji spełnić obowiązek chrzestnych oraz zrobić przysługę mamie i tacie maluszka. Wybierając Ślubne Zakupy, prezent od chrzestnych na łączone przyjęcie na pewno trafi w gust obdarowanych.  

W naszej ofercie macie do wyboru  pojedyncze akcesoria do chrztu oraz w zestawach, więc bez problemu znajdziecie takie, które spodobają się rodzicom ochrzczonych dzieci przygotowujących się do zaślubin. Jeśli na rodziców chrzestnych Para Młoda wybrała osoby będące w związku małżeńskim, warto skorzystać z zestawu prezentowego, który zawiera szatki i gromnicę przyozdobioną okapnikiem. W odmiennym przypadku i matka chrzestna i ojciec chrzestny znajdą pasującą do uroczystości chrztu szatkę i świecę. Wybierając się na podwójną uroczystość, można obdarować szatką i świecą do chrztu i ślubu 2w1 zarówno maluszka, jak i jego świeżo poślubionych rodziców. 

Szatki i gromnice do chrztu i ślubu razem – zestawy dla chłopca i dziewczynki

Rodzicom chrzestnym poszukującym idealnego prezentu na chrzest i ślub w jednym rekomendujemy artykuły do chrztu, które można dodatkowo spersonalizować. Szatki w prezencie od mamy chrzestnej dla dziewczynki mają różowe akcenty i geometryczną ramkę. Szatka ozdobiona jest kwiatami, a w zestawie razem z nią dołączona jest świeczka z okapnikiem. Chłopięcy odpowiednik szatki udekorowaliśmy niebieskimi kwiatami w złotej ramce zamiast dziewczęcych różowych akcentów florystycznych. We wszystkich zestawach identyczny motyw graficzny zdobi zarówno szatkę, jak i gromnicę dla chrześniaczki i chrześniaka. Świece od taty chrzestnego mają okolicznościowe symboliczne grafiki naniesione na owijkę i również można je zamówić jako samodzielny prezent bądź jako świeczkę w zestawie z szatką. 
Szatki i gromnice do chrztu 2w1 i ślubu występują również w wariancie uniwersalnym, który pasuje zarówno na łączone uroczystości ślubu i chrztu dla rodziców i ich niemowląt obojga płci. Najczęściej mają zdobienia w złotym kolorze i nawiązują do symboliki religijnej, takiej jak na przykład gołąbek z gałązką oliwną w dziobie. Chrzestni często wybierają również akcesoria do chrztu z motywem graficznym niemowlęcych stópek, które na piętach mają naniesione maleńkie urocze serduszka. Uniwersalną grafiką jest także roślinna dekoracja z kołyską z baldachimem zaprojektowana w stylistyce boho. Ojciec chrzestny może w tej konwencji zamówić świecę z okapnikiem do chrztu, natomiast mama chrzestna – szatkę.

Szatka i gromnica do chrztu z imieniem i na ślub

Personalizowane dziewczęce i chłopięce szatki do chrztu mają oprócz atrakcyjnych motywów graficznych nadrukowane imię dziecka, które przystępuje do sakramentu Chrztu świętego w tym samym czasie, co jego rodzice, którzy dopiero co związali się węzłem małżeńskim. Możliwości spersonalizowania podlegają zarówno pojedyncze szatki, jak i szatki w zestawie z gromnicą. Imię dziecka jest przepięknie wyeksponowane ozdobną czcionką, dlatego każdy gość podczas ceremonii zwróci uwagę na małego bohatera, który stał się nowym członkiem wspólnoty chrześcijańskiej. Elementem personalizacji oprócz imienia dzieciątka jest także data jego chrztu i ślubu rodziców 2w1 oraz krótka dedykacja od rodziców chrzestnych wraz z podpisem ofiarodawców. 
Personalizacji podlega nie tylko szatka, ale i gromnica. Maluszek i nowożeńcy razem przystępujący do chrztu i ślubu zyskują od chrzestnych wyjątkowo osobisty prezent na pamiątkę połączonych uroczystości. Na owijce świecy do chrztu znajduje się imię dziecka oraz data uroczystości, natomiast na szatce oprócz kluczowych elementów imiennych jest wystarczająco dużo miejsca na dedykację lub krótkie życzenia. Wyposażając świeżo poślubionych rodziców dzieciątka w personalizowany zestaw do chrztu, chrzestni zasługują na słowa uznania. Do szatki i gromnicy do chrztu i ślubu w jednym warto dołączyć plakat w ramce lub album fotograficzny, aby imienny prezent stał się sentymentalną pamiątką ze ślubu i chrzcin jednocześnie.